Zmiany w mózgu spowodowane siedzącym trybem życia

W dzisiejszym społeczeństwie, wraz z rozwojem udogodnień domowych, środków transportu, technologii czy na skutek długich godzin pracy, coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia, który może być szkodliwy dla zdrowia.

Jakie zmiany w mózgu wywołuje siedzący tryb życia?
Jeszcze dwie dekady temu wielu naukowców uważało, że struktura mózgu zostaje całkowicie ukształtowana po osiągnięciu dorosłości. Twierdzono, że nie jest możliwe stworzenie nowych komórek mózgowych lub zmiana struktury tych, które już istniały. Obecnie jednak wykazano, że ćwiczenia mogą kształtować mózg poprzez stymulację tworzenia nowych komórek.

Co więcej, ćwiczenia to jeden z najważniejszych czynników zmieniających mózg. Logiczne więc, że brak aktywności również może powodować zmiany, w tym przypadku jednak w odwrotnym kierunku. Otóż siedzenie przez wiele godzin powoduje przerzedzenie przyśrodkowego płata skroniowego, obszaru naszego mózgu związanego z tworzeniem się pamięci. Czytaj więcej: https://krokdozdrowia.com/zmiany-w-mozgu-spowodowane-siedzacym-trybem-zycia/?utm_medium=org&utm_campaign=test_encuesta&utm_source=mcfb&utm_content=mc_479985&fbclid=IwAR1LwsPZXmgjX6MPxk3M6CldAC3ESICCyu2F_9v6FqbBaruVipt4zStj-7Q

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *