Zaczynamy grudzień!

Początek grudnia to już właściwie Święta, prawda? Wystarczy przejść się po galeriach handlowych i nie ma wątpliwości…

W Eduradzie jednaj nastroje jeszcze dalekie od świątecznych – na razie skupiamy się na codziennej pracy. Oczywiście podejrzewamy, że nasi autorzy po napisaniu artykułu natychmiast rzucają się lepić pierogi z kapustą i grzybami, ale nie mamy na to dowodów J

Co zatem w tym tygodniu?

W poniedziałek kontynuujemy artykuł Bożeny Brzozowskiej o zawieraniu kontraktów z uczniem. Tym razem wzór kontraktu oraz pomysły na konsekwencje złamania kontraktu przez ucznia.

We wtorek Wojciech Turewicz zwraca uwagę na fakt, że nasz sposób postrzegania świata – i komunikacji interpersonalnej – nie jest jedyny i nie musi być najlepszy… Mam nadzieję, że wzbudziłam Państwa ciekawość?

W środę Aleksandra Możejko wniesie na nasze łamy nieco wiosny opowiadając o swoich zmaganiach ogrodniczych. To niezwykłe, jak opowieść o grządkach i bylinach może pobudzić do refleksji. Sprawdźcie Państwo koniecznie!

W czwartek, z okazji wypadającego w sobotę Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, Monika Zrzyłowska wyczerpująco i merytorycznie podejmuje temat wolontariatu w szkole. Od strony prawnej, organizacyjnej, wychowawczej… Wszystko, co chcieliście wiedzieć o wolontariacie, ale baliście się zapytać!

W piątek wreszcie Artur Foremski, zainspirowany – i lekko zdenerwowany – artykułem Karoliny i Michała Kurpińskich na temat pracy domowej, podejmuje żywą i gorącą polemikę z autorami. Ciekawe i pobudzające do myślenia!

Polecamy tydzień z Eduradą w przerwach między szukaniem inspiracji prezentowych a wystawianiem ocen przewidywanych…

Miłego, spokojnego tygodnia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *