Zmiany w godzinach dostępności nauczycieli od roku szkolnego 2023/2024. Limit godzinowy zostaje zniesiony? Tak, ale nie dla wszystkich

Czym są godziny dostępności dla nauczyciela? Nauczyciele dobrze wiedzą, czym są godziny dostępności, nazywane przez niektórych godzinami czarnkowymi. Od roku szkolnego 2022/2023 muszą bowiem przeznaczyć jedną godzinę tygodniowo na konsultację z rodzicami czy uczniami, jeśli są zatrudnieni na pełen etat.

W przypadku nauczyciela zatrudnionego na mniej niż ½ etatu należy zrealizować przynajmniej jedną godzinę dostępności w ciągu dwóch tygodni. Tak też było w przypadku osób pracujących na mniej niż 1/3 etatu. Teraz jednak – jak wynika z nowelizacji Karty Nauczyciela – ta grupa nauczycieli może mieć większą swobodę, jeżeli chodzi o wymiar realizacji godzin dostępności. Zresztą nie tylko ona jedna.

Źródło i cały tekst:  Zmiany w godzinach dostępności nauczycieli od roku szkolnego 2023/2024. Limit godzinowy zostaje zniesiony? Tak, ale nie dla wszystkich (msn.com)

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *